V prípade, že uvažujete o zaobstaraní si vlastného vznášadla za účelom zábavy, podnikania, alebo závodenia, sme schopní Vám poradiť pri niektorej z možností ako na to:

Ide o cenovo najvýhodnejšiu možnosť získania veľmi dobre overeného vznášadla s dobrými jazdnými vlastnosťami aj v prípade voľby menej výkonného motora. Jedná sa o svojpomocnú stavbu vznášadla podľa plánov, ktoré Vám poskytneme. Vznášadlo je možné postaviť tak pre športové, ako aj hobby účely. V tomto prípade je však nevyhnutná istá zručnosť staviteľa.
Stavebné plány, poskytujú detaily pre stavbu troch verzií vznášadla. Tieto verzie sa líšia prakticky len v dĺžke.

  1. Základná verzia má dĺžku 3 000mm. Môže sa používať ako jedno- alebo dvojsedadlová, alebo aj ako pretekárska v triede F2, FS, príp. F50.
  2. Ďalšia MINI-verzia má dĺžku 2 854mm, ktorá je vhodná pre triedu F3 (do 250ccm), ako aj pre preteky juniorských tried.
  3. Konečne, dá sa zhotoviť aj verzia v dĺžke 3 438mm, ktorá je najvýhodnejšia pre 2-3 člennú posádku. Sedadlá podľa vlastného uváženia môžu byť umiestnené v tandeme, alebo vedľa seba.

Všetky tri verzie majú rovnakú šírku 1 830mm. Trup lode je postavený z preglejky s drevenými výstuhami a všetky spoje sú zosilené laminátovými pásmi. Konštrukcia obvodovej „zástery“ je zložená z jednotlivých samostatných segmentov. Loď je konštruovaná tak, že prívod vzduchu určeného na vznášanie vedie ku každému segmentu zvlášť. Ovládanie pozostáva z jedného (príp. dvoch) smerových kormidiel, ktoré sa ovládajú ručne – pákou, resp. riadidlami a ďalej ovládaním “plynovej páky” karburátora.

Jedná sa o časovo výhodnejšiu svojpomocnú stavbu vznášadla najmodernejšej konštrukcie s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami z dielov, ktoré Vám poskytneme.. Vznášadlo je možné postaviť tak pre športové, ako aj hobby účely. Aj v tomto prípade je nevyhnutná zručnosť staviteľa. Vznášadlo má šírku 1800mm a dĺžku 3100mm. Trup lode je postavený z laminátových dielov vystuženými špeciálnymi výstuhami. Konštrukcia obvodovej „zástery“ je zložená z jednotlivých samostatných segmentov. Loď je konštruovaná tak, že prívod vzduchu určeného na vznášanie vedie ku každému segmentu zvlášť. Ovládanie pozostáva z dvoch smerových kormidiel, ktoré sa ovládajú ručne riadidlami a ďalej ovládaním “plynovej páky” karburátora.

Ďalšou, ale podstatne jednoduchšou a rýchlejšou, cenovo výhodnou možnosťou je kúpa jazdeného vznášadla, ktorú Vám sprostredkujeme. Na vybranom vznášadle môžeme vykonať potrebnú prehliadku, prípadne „doladenie“ vznášadla podľa Vašich predstáv a budúceho využitia.
V prípade záujmu nás kontaktujte a budeme Vás informovať o aktuálnej ponuke a ďalších možnostiach kúpy.

Najjednoduchšou a najlepšou možnosťou je kúpa nového vznášadla. Aj keď sú naše vznášadlá konštruované v čo najvyššej miere ako univerzálne, pre spokojnosť budúceho majiteľa je každé vznášadlo navrhované a vyrábané „na mieru“ – teda podľa Vami zašpecifikovaných požiadaviek a budúceho využitia.